filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
AACTA
1997
http://aacta.org/
Australijski Instytut Filmowy / Australijska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
Data wręczenia nagród:
14 listopada
AFI / AACTA (od 2012 roku)
Najlepszy film
wygrane
Kiss or Kill
(1997)
Jennifer Cluff
,
Corrie Soeterboek
,
Bill Bennett
nominacje
Marząc o Patsy Cline
(1997)
Chris Kennedy
,
John Winter
Studnia
(1997)
Sandra Levy
Żyć w Blackrock
(1997)
David Elfick
Najlepsza aktorka
wygrane
[Pamela Rabe]
Pamela Rabe
jako Hester Harper w filmie
Studnia
(1997)
nominacje
Frances O'Connor
Dzięki Bogu spotkał Lizzie
(1997)
Frances O'Connor
Kiss or Kill
(1997)
Miranda Otto
Studnia
(1997)
Najlepszy aktor
wygrane
[Richard Roxburgh]
Richard Roxburgh
jako Boyd w filmie
Marząc o Patsy Cline
(1997)
nominacje
Jeremy Sims
Idiot Box
(1996)
Matt Day
Kiss or Kill
(1997)
Michael Caton
Zamek
(1997)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Bill Bennett]
Bill Bennett
Kiss or Kill
(1997)
nominacje
David Caesar
Idiot Box
(1996)
Chris Kennedy
Marząc o Patsy Cline
(1997)
Samantha Lang
Studnia
(1997)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Cate Blanchett]
Cate Blanchett
jako Lizzie w filmie
Dzięki Bogu spotkał Lizzie
(1997)
nominacje
Annie Byron
Marząc o Patsy Cline
(1997)
Sophie Lee
Zamek
(1997)
Rebecca Smart
Żyć w Blackrock
(1997)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Andrew S. Gilbert]
Andrew S. Gilbert
jako Crean w filmie
Kiss or Kill
(1997)
nominacje
Chris Haywood
Kiss or Kill
(1997)
Charles 'Bud' Tingwell
Zamek
(1997)
Simon Lyndon
Żyć w Blackrock
(1997)
Najlepsza aktorka w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Anne Looby]
Anne Looby
jako Louise w serialu
Babies
(1997)
nominacje
Sally Cooper
Babies
(1997)
Leah Purcell
Fallen Angels
(1997)
Nadine Garner
Raw FM
(1997)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Marząc o Patsy Cline
(1997)
Peter Best
nominacje
Droga do Nhill
(1997)
Elizabeth Drake
Idiot Box
(1996)
Nick Launay
,
Tim Rogers
Studnia
(1997)
Stephen Rea
Najlepsza reżyseria dramatu telewizyjnego
wygrane
Good Guys Bad Guys
(1997)
Brendan Maher
za odcinek "1.8 Million Reasons to Change Your Name - Part 2"
nominacje
Good Guys Bad Guys
(1997)
Brendan Maher
za odcinek "1.8 Million Reasons to Change Your Name - Part 1"
Twisted Tales
(1996)
Catherine Millar
za odcinek "Directly From My Heart To You"
Najlepsza scenografia
wygrane
Studnia
(1997)
Michael Philips
nominacje
Dzięki Bogu spotkał Lizzie
(1997)
Clarissa Patterson
Idiot Box
(1996)
Kerith Holmes
Marząc o Patsy Cline
(1997)
Roger Ford
Najlepsze kostiumy
wygrane
Marząc o Patsy Cline
(1997)
Louise Wakefield
nominacje
Dzięki Bogu spotkał Lizzie
(1997)
Edie Kurzer
Kiss or Kill
(1997)
Ruth De la Lande
Studnia
(1997)
Anna Borghesi
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Marząc o Patsy Cline
(1997)
Andrew Lesnie
nominacje
Kiss or Kill
(1997)
Malcolm McCulloch
Studnia
(1997)
Mandy Walker
Żyć w Blackrock
(1997)
Martin McGrath
Najlepszy aktor w dramacie telewizyjnym
wygrane
[David Wenham]
David Wenham
jako Ian w serialu
Babies
(1997)
nominacje
Geoff Morrell
Fallen Angels
(1997)
za odcinek "Pig In Shit"
Marcus Graham
Good Guys Bad Guys
(1997)
Jeremy Sims
Kangaroo Palace
(1997)
Najlepszy dźwięk
wygrane
Kiss or Kill
(1997)
Wayne Pashley
,
Gethin Creagh
,
Toivo Lember
nominacje
Idiot Box
(1996)
Alicia Slusarski
,
Liam Egan
,
David White
,
Phil Judd
Marząc o Patsy Cline
(1997)
Craig Butters
,
John Dennison
,
Tony Vaccher
,
Chris Alderton
,
John Patterson
Studnia
(1997)
Bronwyn Murphy
,
Anne Breslin
,
Gethin Creagh
Najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy
wygrane
The Beneficiary
(1997)
Graeme Burfoot
nominacje
Boy
(1997)
Glenn Fraser
Flying Over Mother
(1996)
Michael James Rowland
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Sekrety i kłamstwa
(1996)
Simon Channing Williams
Czarnoskóra okulistka postanawia odnaleźć biologiczną matkę, która jest na skraju załamania.
nominacje
Angielski pacjent
(1996)
Saul Zaentz
Przełamując fale
(1996)
Peter Aalbæk Jensen
,
Vibeke Windeløv
Romeo i Julia
(1996)
Gabriella Martinelli
,
Baz Luhrmann
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Wujek
(1996)
Adam Elliot
Najlepszy miniserial lub film telewizyjny
wygrane
Good Guys Bad Guys
(1997)
Ros Tatarka
,
Roger Simpson
,
Roger Le Mesurier
nominacje
Babies
(1997)
Andrew Knight
,
Deb Cox
,
Denise Patience
Kangaroo Palace
(1997)
Ewan Burnett
The Last of the Ryans
(1997)
Richard Brennan
Najlepszy montaż
wygrane
Kiss or Kill
(1997)
Henry Dangar
nominacje
Dzięki Bogu spotkał Lizzie
(1997)
Suresh Ayyar
Idiot Box
(1996)
Mark Perry
Studnia
(1997)
Dany Cooper
Najlepszy odcinek serialu dramatycznego
wygrane
Frontline
(1994)
Jane Kennedy
,
Rob Sitch
,
Santo Cilauro
,
Tom Gleisner
za odcinek "Epitaph"
nominacje
Good Guys Bad Guys
(1997)
Ros Tatarka
,
Roger Simpson
,
Roger Le Mesurier
za odcinek "1.8 Million Reasons to Change Your Name - Part 2"
Good Guys Bad Guys
(1997)
Ros Tatarka
,
Roger Simpson
,
Roger Le Mesurier
za odcinek "1.8 Million Reasons To Change Your Name - Part 1"
Sąsiedzi
(1985)
Peter Dodds
za odcinek 2911
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Studnia
(1997)
Laura Jones
nominacje
Miłość pod ostrzałem
(1997)
Carl Schultz
Żyć w Blackrock
(1997)
Nick Enright
Najlepszy scenariusz dramatu telewizyjnego
wygrane
Frontline
(1994)
Jane Kennedy
,
Rob Sitch
,
Santo Cilauro
,
Tom Gleisner
za odcinek "The Simple Life"
nominacje
Babies
(1997)
Deb Cox
za odcinek trzeci
Frontline
(1994)
Jane Kennedy
,
Rob Sitch
,
Santo Cilauro
,
Tom Gleisner
za odcinek "Epitaph"
Good Guys Bad Guys
(1997)
Graeme Koetsveld
za odcinek "1.8 Million Reasons To Change Your Name Part 2"
Najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
wygrane
My Second Car
(1996)
Stuart McDonald
nominacje
Boy
(1997)
Chris Wheeler
,
Glenn Fraser
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Zamek
(1997)
Jane Kennedy
,
Rob Sitch
,
Santo Cilauro
,
Tom Gleisner
nominacje
Droga do Nhill
(1997)
Alison Tilson
Kiss or Kill
(1997)
Bill Bennett
Marząc o Patsy Cline
(1997)
Chris Kennedy
Wyróżnieni w roku 1997
Kiss or Kill
(
5/11
)
Marząc o Patsy Cline
(
4/10
)
Studnia
(
3/11
)
Good Guys Bad Guys
(
2/7
)
Babies
(
2/5
)
Frontline
(
2/3
)
Dzięki Bogu spotkał Lizzie
(
1/5
)
Zamek
(
1/4
)
Sekrety i kłamstwa
(
1/1
)
Wujek
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.